GRUPA RATOWNICTWA SPECJALISTYCZNEGO

 

 

 

MANEWRY RATOWNICZE
"JESIEŃ"
Jelenia Góra 13-14 września 2007


Zapraszamy do udziału w dyskusji na naszym forum internetowym (wejście)


PRZED MANEWRAMI


AKTUALNOŚCI:
 

Zespoły powinny zameldować się na terenie JRG nr 1 w Jeleniej Górze 13 września (czwartek) zgodnie z poniżej przedstawionym harmonogramem meldowania się zespołów. Planowane zakończenie 14 września (piątek) około godziny 16:00-17:00.

Proponujemy aby uczestnicy manewrów powtórzyli sobie wiedzę o prawidłowych parametrach życiowych u osób w podeszłym wieku, oraz o typowych dla tego wieku urazach i stanach nagłych.

Zapraszamy do udziału w piątych manewrach ratowniczych organizowanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze przy współudziale naszej grupy.
Kryptonim manewrów "JESIEŃ" odnosi się zarówno do pory roku w której te manewry się odbędą, ale także do zagadnienia na jaki zwrócimy szczególną uwagę - a mianowicie do urazów ludzi w "jesieni życia".  Manewry te (jak i wszystkie poprzednie) są elementem szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego i kierowane są do wszystkich jednostek PSP.
Zadania praktyczne realizowane będą tym razem na terenie Karkonoszy oraz Gór Izerskich.
Tradycyjnie zespoły przyjeżdżają własnym środkiem transportu, wyposażonym w zestaw PSP-R1.

Jako "atrakcję szkoleniową" przewidziano imprezę na orientację, która ma na celu m.in. podniesienie poziomu umiejętności w zakresie korzystania z mapy.


Lista zgłoszonych zespołów, wraz z wymaganą godziną meldowania się w dniu 13 września b.r. na terenie JRG nr 1 w Jeleniej Górze przy ul. Sokoliki 6, oraz numerem startowym zespołu:

7:40
     01. Komenda Miejska PSP Jelenia Góra - JRG nr 1

8:00
     02. Komenda Miejska PSP Jelenia Góra - JRG nr 2
     03. Komenda Powiatowa PSP Złotów
     04. Komenda Powiatowa PSP Lwówek Śląski
     05. Komenda Powiatowa PSP Kamienna Góra

8:20
     06. Komenda Powiatowa PSP Złotoryja - zespół nr 1
     07. Komenda Powiatowa PSP Złotoryja - zespół nr 2
     08. Komenda Powiatowa PSP Lubań
     09. Komenda Powiatowa PSP Bolesławiec

8:40
     10. Komenda Miejska PSP Legnica
     11. Komenda Powiatowa PSP Zgorzelec
     12. Komenda Powiatowa PSP Świdnica
     13. Komenda Powiatowa PSP Lubin

9:00
     14. Komenda Powiatowa PSP Ząbkowice Śląskie - zespół nr 1
     15. Komenda Powiatowa PSP Ząbkowice Śląskie - zespół nr 2
     16. Komenda Miejska PSP Wrocław - zespół nr 1
     17. Komenda Miejska PSP Wrocław - zespół nr 2

9:20
     18. OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego Wrocław
     19. Komenda Powiatowa PSP Wołów
     20. Komenda Powiatowa PSP Głogów
     21. Komenda Powiatowa PSP Góra

9:40
     22. Komenda Powiatowa PSP Oleśnica - JRG Oleśnica
     23. Komenda Powiatowa PSP Strzelin
     24. Komenda Powiatowa PSP Trzebnica
     25. Komenda Powiatowa PSP Oława

10:00
     26. Komenda Miejska PSP Leszno
     27. Komenda Powiatowa PSP Oleśnica - JRG Syców
     28. Komenda Miejska PSP Opole
     29. Komenda Powiatowa PSP Krapkowice

10:20
     30. OSP Byczyna
     31. Komenda Powiatowa PSP Strzelce Opolskie
     32. Komenda Powiatowa PSP Kluczbork
     33. Komenda Miejska PSP Poznań
 


Aby otworzyć większą mapę w nowym oknie kliknij na obrazekMiejscem zgrupowania wszystkich zespołów przyjeżdżających na manewry jest nowa siedziba JRG nr 1 w Jeleniej Górze znajdująca się przy ulicy Sokoliki 6.
Najłatwiejszy sposób dojazdu od strony Wrocławia, Strzegomia, Świdnicy, Bolkowa - jechać cały czas główną drogą (obwodnicą) na Szklarską Porębę i Zgorzelec. Po przejechaniu osiedla Zabobrze, pokonaniu estakady nad torami kolejowymi i minięciu po prawej stronie hipermarketu TESCO skręcić na światłach w lewo. Następnie jadąc główna drogą przejechać nad rzeką. Kolejne światła pokonać lekkim łukiem w prawo (drogą główną). Następne światła na wprost, a kolejne drogą główną czyli łukiem w lewo, ustawiając się za światłami na prawym pasie aby w obrębie kolejnych świateł pojechać łukiem w prawo. W ten sposób dojedziecie do czteropasmowej ulicy Wolności będącej główna arterią łączącą Centrum z Cieplicami. Od wjechania na ulicę Wolności pozostaje przejechanie nią w kierunku Cieplic dystansu 4100 m. Na wysokości salonu HUSQVARNA (po lewej stronie ulicy) znajduje się nad ulicą sygnalizacja świetlna charakterystyczna dla wyjazdów z remiz. Tam należy zjechać za salonem w lewo i wjechać na teren jednostki.
Najłatwiejszy sposób dojazdu od strony Legnicy i Złotoryi - po wjechaniu do Jeleniej Góry wjechać lekkim łukiem w prawo na obwodnicę (koło hipermarketu CARREFOUR). Po przejechaniu obwodnicą osiedla Zabobrze, pokonaniu estakady nad torami kolejowymi i minięciu po prawej stronie hipermarketu TESCO skręcić na światłach w lewo. Następnie jadąc główna drogą przejechać nad rzeką. Kolejne światła pokonać lekkim łukiem w prawo (drogą główną). Następne światła na wprost, a kolejne drogą główną czyli łukiem w lewo, ustawiając się za światłami na prawym pasie aby w obrębie kolejnych świateł pojechać łukiem w prawo. W ten sposób dojedziecie do czteropasmowej ulicy Wolności będącej główna arterią łączącą Centrum z Cieplicami. Od wjechania na ulicę Wolności pozostaje przejechanie nią w kierunku Cieplic dystansu 4100 m. Na wysokości salonu HUSQVARNA (po lewej stronie ulicy) znajduje się nad ulicą sygnalizacja świetlna charakterystyczna dla wyjazdów z remiz. Tam należy zjechać za salonem w lewo i wjechać na teren jednostki.
Najłatwiejszy sposób dojazdu od strony Zgorzelca
- po wjechaniu do Jeleniej Góry na rondzie zjechać drugim zjazdem (kierunek Wrocław) i dojechać do pierwszego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, na którym należy skręcić w prawo. Dalej jechać główna drogą do kolejnego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, na którym należy także skręcić w prawo ustawiając się za światłami na prawym pasie aby w obrębie kolejnych świateł pojechać łukiem w prawo. W ten sposób dojedziecie do czteropasmowej ulicy Wolności będącej główna arterią łączącą Centrum z Cieplicami. Od wjechania na ulicę Wolności pozostaje przejechanie nią w kierunku Cieplic dystansu 4100 m. Na wysokości salonu HUSQVARNA (po lewej stronie ulicy) znajduje się nad ulicą sygnalizacja świetlna charakterystyczna dla wyjazdów z remiz. Tam należy zjechać za salonem w lewo i wjechać na teren jednostki.


INFORMACJE O POPRZEDNICH MANEWRACH

EDYCJA 3               EDYCJA 4


strona główna

aktualności

porady

galeria

działania

grupa

kontakt

forum