GRUPA RATOWNICTWA SPECJALISTYCZNEGO

 

 

 


W dniach 16-27 kwietnia 2007 r. wspólnie z KM PSP w Jeleniej Górze organizowaliśmy czwartą już edycję manewrów ratowniczych które odbywały się tym razem pod kryptonimem "Trudny dostęp". Ćwiczenia praktyczne realizowane były na terenie Rudaw Janowickich, oraz Jeleniej Góry, natomiast zajęcia teoretyczne odbywały się na terenie JRG nr 1 w Jeleniej Górze. W drugim dniu manewrów ratownicy poszerzali swoje umiejętności współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym w ramach ćwiczeń praktycznych z udziałem śmiglowca LPR "ratownik 13".


W dniach 11-12 stycznia 2007 r. wspólnie z KM PSP w Jeleniej Górze organizowaliśmy trzecią edycję manewrów ratowniczych dla strażaków-ratowników z terenu województwa dolnośląskiego, oraz po raz pierwszy z województwa opolskiego.
Tematem przewodnim były działania ratownicze w urazach, oraz stanach zagrożenia zdrowia i życia typowych dla okresu zimowego.


Dnia 27 listopada b.r. w godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w akcji ratowniczej, związanej z "alarmem bombowym" w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Miłkowie.


W dniach 27-28 października b.r. wspólnie z KM PSP w Jeleniej Górze organizujemy manewry ratownicze dla strażaków-ratowników z terenu województwa dolnośląskiego. Zajęcia z zakresu działań medycznych w zdarzeniach masowych odbywać się będę w Karkonoszach i Kotlinie Jeleniogórskiej. Będzie to drugie spotkanie w ramach cyklicznych spotkań dokształcających z zakresu ratownictwa medycznego w KSRG.


14 października zabezpieczamy Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Legnickiej do Legnickiego Pola.


Przygotowujemy się do zabezpieczenia XIV Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę. Nasze działania polegają na zabezpieczeniu przez okres 9-ciu dni około 3-tysięcznej kolumny pieszej podczas jej przemarszu na trasie Legnica - Częstochowa, organizację szpitala polowego w miejscach noclegowych, oraz punktów medycznych na odpoczynkach, oraz miejscach noclegów.


15 lipca b.r. organizujemy w Legnicy szkolenie dla osób chcących podczas najbliższej Pieszej Pielgrzymki Legnickiej pełnić służbę medyczną. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10:00, a będzie miało miejsce w salach KSM przy parafii św. Jacka. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.


W dniach 8-9 lipiec b.r. wspólnie z KM PSP w Jeleniej Górze organizujemy manewry ratownicze dla strażaków-ratowników z terenu województwa dolnośląskiego. Zajęcia praktyczne odbywać się będą na terenie Rudaw Janowickich, oraz w okolicach Karpacza.


W miesiącu czerwcu organizujemy szkolenie z podstaw udzielania pierwszej pomocy. Zaproszenie do udziału w tych szkoleniach kierujemy do uczniów starszych klas szkół licealnych. Zakres szkolenia to techniki bezprzyrządowe udzielania pierwszej pomocy w zatrzymaniu krążenia, oraz w urazach. Wstępnie planujemy dwa terminy szkolenia: 24 czerwiec 2006 i 25 czerwiec 2006. Czas szkolenia to około 6-8 godzin. Szkolenie będzie składało się z części teoretycznej i części praktycznej. Zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 504 942 731.


3 czerwca wspólnie ze strażakami z JRG nr 2 KM PSP w Jeleniej  Górze uczestniczymy w festynie z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Jeleniej Górze.


W dniach 27-28 maja 2006 roku zabezpieczamy Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB organizowane w Przesiece.


 


strona główna

aktualności

porady

galeria

działania

grupa

kontakt

forum