GRUPA RATOWNICTWA SPECJALISTYCZNEGO

 

 

 

VIII MANEWRY RATOWNICZE
"CHEMIA"
Jelenia Góra 26-28 listopada 2008

 


PO MANEWRACH


30.11.2008

W galerii zamieściliśmy zdjęcia z zadań realizowanych w Karkonoszach w ostatnim dniu manewrów.


 


PRZED MANEWRAMI


AKTUALNOŚCI:


24.11.2008

Informujemy, że na terenie na którym planowane jest realizowanie zadań występują zimowe warunki. W niektórych miejscach temperatura osiąga -10°C, a wysokość zasp śniegu sięga 1 metra. Sugerujemy, aby przygotować się dobrze na taką sytuację.
Mając także na uwadze historię na drodze dojazdowej do Borowic podczas VI manewrów, powtórnie podkreślamy, że przejechanie trasy manewrów bez opon zimowych będzie niemożliwe. Wskazanym byłoby także posiadanie łańcuchów śniegowych.
Część zadań planujemy przeprowadzić na głównym grzbiecie Karkonoszy na wysokości ok. 1300 m n.p.m., gdzie panujące warunki są znacznie trudniejsze od tych "na dole". Wskazane jest posiadanie odzieży wiatrochronnej, zapewniającej ochronę całego ciała zarówno przed niska temperaturą, jak i wilgotnością, oraz wiatrem. Warto także zabrać takie wyposażenie jak gogle, grube nieprzemakalne rękawice, etc.


21.11.2008

Poniżej przedstawiamy ramowy program manewrów:

Dzień 1

14:00-15:59        Przyjazd uczestników manewrów na teren JRG nr 1 w Jeleniej Górze.
16:00-16:30        Odprawa techniczna.
16:30-17:00        Przejazd uczestników manewrów do miejsca zakwaterowania.
17:00-18:00        Zakwaterowanie.
18:00-19:00        Wykład.
19:30-21:00        Kolacja.
21:00-                Nocne zajęcia praktyczne w terenie. Nocleg.

Dzień 2

06:30-07:00        Pobudka. Toaleta poranna.
07:00-08:30        Śniadanie.
08:00-20:30        Zajęcia praktyczne w terenie (w trakcie zajęć obiad).
21:00-24:00        Kolacja.
24:00-                Nocleg.

Dzień 3

06:30-07:00        Pobudka. Toaleta poranna.
07:00-08:30        Śniadanie.
08:00-14:00        Zajęcia praktyczne.
14:00-15:00        Omówienie manewrów.
15:00-16:30        Obiad i wykwaterowanie
16:30-                Wyjazd uczestników manewrów.

Miejscem zgrupowania przyjeżdżających zespołów jest JRG 1 w Jeleniej Górze. Informacje o tym jak dojechać znajdują się tradycyjnie na dole strony.
Rejestracja zespołów odbywać się będzie w godzinach od 14:00 do 15:59. Prosimy, aby posiadać wyliczoną kwotę należności, co przyśpieszy proces rejestracji.
Prosimy aby zabrać ze sobą latarki, oraz radiotelefony z kanałem B039 (wskazane jest posiadanie także radia nasobnego).  Oczywiście wyposażeniem niezbędnym jest zestaw PSP-R, oraz środek transportu.
Bardzo istotnym jest odpowiedni dobór własnego ubioru. W okolicach Jeleniej Góry w ostatnich dniach temperatura oscyluje w okolicach 0°C. W ramach programu manewrów przewidziane są zadania nocne realizowane w terenie (także z elementami dojścia), oraz zadania dzienne realizowane w warunkach górskich, gdzie zespoły narażone będą na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych.
Dobrze byłoby zabrać ze sobą dodatkowe ubranie na zmianę, gdyby ubiór służbowy wymagał np. suszenia.
Oczywiście nie trzeba dodawać, że samochód z letnimi oponami nie będzie w stanie pokonać  przygotowanej trasy przejazdu.


04.11.2008

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 listopada 2008. Prosimy jednak, aby w miarę możliwości nadsyłać zgłoszenia nie później niż do 14 listopada.


29.10.2008

Tematem przewodnim VIII manewrów będzie "CHEMIA". Podkreślamy jednak, że manewry są manewrami z zakresu ratownictwa medycznego, zatem zagadnienia na nich poruszane będą dotyczyły działań medycznych w zdarzeniach z poszkodowanymi którzy mieli kontakt ze środkami chemicznymi np. wskutek zatruć wziewnych, oparzeń chemicznych, zatruć różnego typu środkami chemicznymi.
Nie będą natomiast przedmiotem manewrów działania z zakresu ratownictwa chemicznego, zatem tradycyjnie, wymaganym sprzętem jest kompletny zestaw PSP-R.


29.10.2008

Informujemy, że koszt uczestnictwa w manewrach wynosi 126,50 zł od osoby co stanowi równowartość 2,5 stawek dziennych żywieniowych, oraz 2 stawek za nocleg i rozliczany jest na zasadach rozliczenia delegacji służbowych.
Ponadto wprowadzamy na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem manewrów opłatę w wysokości 50 zł od każdego zespołu, na którą zostanie wystawiony rachunek.
Poniżej zamieszczamy formularze zgłoszenia zespołów na manewry:
- dla zgłoszenia zespołów uczestniczących w manewrach,
- dla zgłoszenia obserwatorów uczestniczących w manewrach.

Szczegółowych informacji udziela kpt. Jan Dalidowicz (tel. 602 432 793, mail: jan.dalidowicz@jrg1.jelenia-gora.pl)

Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres manewry.zapisy@jrg1.jelenia-gora.pl


19.10.2008

Informujemy, że kolejne VIII Manewry Ratownictwa Medycznego odbędą się pod kryptonimem "CHEMIA" w dniach 26-28 listopada 2008.

Wkrótce na stronie zamieścimy szczegółowe informacje na ten temat.


LISTA ZGŁOSZONYCH ZESPOŁÓW

  1. KM PSP Jelenia Góra - JRG nr 1
  2. KM PSP Jelenia Góra - JRG nr 2
  3. KM PSP Wrocław - JRG nr 1
  4. JRG Dzierżoniów - zespół nr 1
  5. KP PSP Świebodzin
  6. KP PSP Oleśnica - JRG Oleśnica
  7. KP PSP Oleśnica - JRG Syców
  8. CS PSP Częstochowa
  9. KP PSP Zgorzelec
10. KP PSP Kamienna Góra
11. KP PSP Wołów
12. KP PSP Głogów
13. JRG Dzierżoniów - zespół nr 2
14. Pogotowie Ratunkowe Oleśnica
15. KP PSP Pleszew
16. KM PSP Warszawa - JRG nr 8
17. KP PSP Nowa Sól
18. KP PSP Lwówek Śląski
19. KP PSP Lubin
20. KM PSP Leszno
21. OSP Wołczyn
22. KM PSP Legnica
23. KP PSP Oława - JRG Jelcz-Laskowice
24. KP PSP Głubczyce
25. KP PSP Oborniki
26. KP PSP Krotoszyn
27. KM PSP Konin
28. KP PSP Kępno
29. KP PSP Ostrów Wlkp.
30. KP PSP Jawor
31. KP PSP Świdnica - JRG Świdnica
32. KP PSP Świdnica - JRG Świebodzice
33. KP PSP Oława - JRG Oława
34. KP PSP Lubań
35. KP PSP Kędzierzyn-Koźle
36. KP PSP Góra
37. KM PSP Wrocław - JRG nr 3
38. KP PSP Ząbkowice Śląskie
39. Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego
40. KP PSP Trzebnica
41. KP PSP Złotoryja
42. KM PSP Wałbrzych
43. KP PSP Strzelce Opolskie
44. KP PSP Namysłów
45. OSP Chmieleń


Aby otworzyć większą mapę w nowym oknie kliknij na obrazekMiejscem zgrupowania wszystkich zespołów przyjeżdżających na manewry "CHEMIA" jest siedziba JRG nr 1 w Jeleniej Górze znajdująca się przy ulicy Sokoliki 6.
Najłatwiejszy sposób dojazdu od strony Wrocławia, Strzegomia, Świdnicy, Bolkowa - jechać cały czas główną drogą (obwodnicą) na Szklarską Porębę i Zgorzelec. Po przejechaniu osiedla Zabobrze, pokonaniu estakady nad torami kolejowymi i minięciu po prawej stronie hipermarketu TESCO skręcić na światłach w lewo. Następnie jadąc główna drogą przejechać nad rzeką. Kolejne światła pokonać lekkim łukiem w prawo (drogą główną). Następne światła na wprost, a kolejne drogą główną czyli łukiem w lewo, ustawiając się za światłami na prawym pasie aby w obrębie kolejnych świateł pojechać łukiem w prawo. W ten sposób dojedziecie do czteropasmowej ulicy Wolności będącej główna arterią łączącą Centrum z Cieplicami. Od wjechania na ulicę Wolności pozostaje przejechanie nią w kierunku Cieplic dystansu 4100 m. Na wysokości salonu HUSQVARNA (po lewej stronie ulicy) znajduje się nad ulicą sygnalizacja świetlna charakterystyczna dla wyjazdów z remiz. Tam należy zjechać za salonem w lewo i wjechać na teren jednostki.
Najłatwiejszy sposób dojazdu od strony Legnicy i Złotoryi - po wjechaniu do Jeleniej Góry wjechać lekkim łukiem w prawo na obwodnicę (koło hipermarketu CARREFOUR). Po przejechaniu obwodnicą osiedla Zabobrze, pokonaniu estakady nad torami kolejowymi i minięciu po prawej stronie hipermarketu TESCO skręcić na światłach w lewo. Następnie jadąc główna drogą przejechać nad rzeką. Kolejne światła pokonać lekkim łukiem w prawo (drogą główną). Następne światła na wprost, a kolejne drogą główną czyli łukiem w lewo, ustawiając się za światłami na prawym pasie aby w obrębie kolejnych świateł pojechać łukiem w prawo. W ten sposób dojedziecie do czteropasmowej ulicy Wolności będącej główna arterią łączącą Centrum z Cieplicami. Od wjechania na ulicę Wolności pozostaje przejechanie nią w kierunku Cieplic dystansu 4100 m. Na wysokości salonu HUSQVARNA (po lewej stronie ulicy) znajduje się nad ulicą sygnalizacja świetlna charakterystyczna dla wyjazdów z remiz. Tam należy zjechać za salonem w lewo i wjechać na teren jednostki.
Najłatwiejszy sposób dojazdu od strony Zgorzelca
- po wjechaniu do Jeleniej Góry na rondzie zjechać drugim zjazdem (kierunek Wrocław) i dojechać do pierwszego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, na którym należy skręcić w prawo. Dalej jechać główna drogą do kolejnego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, na którym należy także skręcić w prawo ustawiając się za światłami na prawym pasie aby w obrębie kolejnych świateł pojechać łukiem w prawo. W ten sposób dojedziecie do czteropasmowej ulicy Wolności będącej główna arterią łączącą Centrum z Cieplicami. Od wjechania na ulicę Wolności pozostaje przejechanie nią w kierunku Cieplic dystansu 4100 m. Na wysokości salonu HUSQVARNA (po lewej stronie ulicy) znajduje się nad ulicą sygnalizacja świetlna charakterystyczna dla wyjazdów z remiz. Tam należy zjechać za salonem w lewo i wjechać na teren jednostki.


INFORMACJE O POPRZEDNICH MANEWRACH

EDYCJA 3               EDYCJA 4               EDYCJA 5               EDYCJA 6               EDYCJA 7


strona główna

aktualności

porady

galeria

działania

grupa

kontakt

forum