GRUPA RATOWNICTWA SPECJALISTYCZNEGO

 

 

 

VII MANEWRY RATOWNICZE
"WAKACJE"
Jelenia Góra 11-13 czerwca 2008


PRZED MANEWRAMI


AKTUALNOŚCI:


07.06.2008

W programie manewrów znajduje się element nazwany "WIECZÓR KIBICA". W tym czasie będziemy mogli wspólnie kibicować reprezentacji polskiej podczas meczu z drużyna austriacką. Prosimy, aby na manewry zabrać ze sobą tzw. "zestaw kibica", czyli koszulki, szaliki, czapeczki, flagi, etc. w barwach narodowych. My ze swej strony zadbamy, aby zapewnić sprzęt na którym możliwe będzie wygodne oglądnięcie przez wszystkich tego meczu w plenerze, przed budynkiem.


06.06.2008

Przedstawiamy kilka istotnych informacji organizacyjnych:
- Ustala się kanał B039 jako kanał roboczy dla zespołów uczestniczących w manewrach. Wskazane jest zatem aby każdy zespół posiadał radiostację z zaprogramowanym kanałem B039.
- Manewry mają charakter szkolenia, w którym poruszane są również zagadnienia wykraczające poza wiedzę podstawową z zakresu ratownictwa medycznego w KSRG, zatem oczekujemy że każdy uczestnik szkolenia ma opanowaną wiedzę zawartą w podręczniku z roku 2006 p.t. "Podstawy ratownictwa medycznego dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i innych ratowników Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego".
- Zadania praktyczne realizowane będą także w porze wieczornej i nocnej, dlatego oczekujemy że uczestnicy wyposażeni będą w indywidualne źródła światła (latarki).
- Każdy zespół winien wyznaczyć swojego kierownika, który dokona rejestracji zespołu. Winien on podać numer posiadanego przy sobie telefonu komórkowego, co w razie potrzeby umożliwi kontakt organizatorów z zespołem. Kierownik zespołu odpowiadać będzie także za zachowanie dyscypliny przez cały zespół.
- W chwili rejestracji zbierana będzie opłata pokrywająca koszty zakwaterowania i wyżywienia w wysokości 126,50 zł od osoby. Opłatę tą za cały zespół (także za obserwatorów przyjeżdżających z zespołem) wnosi kierownik zespołu. Bardzo prosimy, aby mieć przygotowana wyliczoną należną kwotę.
- Prosimy pamiętać, że delegowani uczestnicy manewrów przez cały czas ich trwania pozostają w służbie ze wszystkimi tego konsekwencjami.
- Każdy zespół przybywa własnym środkiem transportu, którym może być dowolny samochód. Trasa przejazdu będzie tak zorganizowana, że pokona ją zarówno samochód terenowy jak i samochód osobowy.


06.06.2008

Poniżej przedstawiamy program VII Manewrów Ratownictwa Medycznego "WAKACJE".

Dzień 1

14:00-16:30     Przyjazd uczestników manewrów na teren JRG nr 1 w Jeleniej Górze.
16:30-17:00     Odprawa techniczna.
17:00-17:30     Przejazd uczestników manewrów do miejsca zakwaterowania.
17:30-18:00     Zakwaterowanie.
18:00-19:30     Kolacja – I tura / wykład – II tura.
19:30-21:00     Wykład – I tura / kolacja – II tura.
21:00-21:30     Przygotowanie do zadań nocnych
21:30-              Nocne zajęcia praktyczne w terenie. Nocleg.

Dzień 2

7:00-7:30         Pobudka. Toaleta poranna.
7:30-8:15         Śniadanie – I tura.
8:15-9:00         Śniadanie – II tura.
8:30-18:30       Zajęcia praktyczne w terenie (w trakcie zajęć obiad).
19:00-20:00     Wspólna kolacja przy ognisku.
20:30-24:00     "Wieczór Kibica" .
24:00-              Nocleg.

Dzień 3

7:30-8:00         Pobudka. Toaleta poranna.
8:00-8:45         Śniadanie – I tura.
8:45-9:30         Śniadanie – II tura.
9:30-10:00       Przygotowanie do zajęć praktycznych.
10:00-13:00     Zajęcia praktyczne.
13:00-14:00     Omówienie manewrów.
14:00-15:00     Obiad - I tura / wykład - II tura.
15:00-16:00     Obiad II tura / wykład - I tura.
16:00-16:30     Wykwaterowanie.
16:30-              Wyjazd uczestników manewrów.


18.04.2008

Zważywszy na fakt, że cykl jeleniogórskich manewrów ratownictwa medycznego traktujemy jako element szkolenia doskonalącego ratowników KSRG w tej dziedzinie, zwracamy się  z apelem do potencjalnych uczestników o  profesjonalne podejście do szkolenia. Naszym zadaniem jest zdobywanie nowych doświadczeń, nabieranie wprawy czy też korygowanie ewentualnych niedoskonałości, ale nie nauka podstaw! Apelujemy zatem do wszystkich Koleżanek i Kolegów – strażaków, wybierających się na kolejną edycję szkolenia o przybycie na manewry z pełną znajomością procedur ratowniczych, obowiązujących w KSRG.

Ponadto – na podstawie wniosków z poprzednich edycji - zwracamy uwagę uczestników szkolenia, że celem badania wstępnego poszkodowanego jest otrzymanie INFORMACJI o jego aktualnym stanie, a na podstawie tej wiedzy wyciągać należy WNIOSKI co do dalszego postępowania z poszkodowanym. Badanie wstępne nie może być traktowane jako cel sam w sobie! Nie wykonujemy go dla samego badania, to musi być logicznie powiązane z dalszymi działaniami, już stricte ratowniczymi. Nigdzie też nie zostało powiedziane, że w czasie przeprowadzania badania nie można, niejako równolegle, wdrażać poszczególnych elementów procedur ratowniczych, przewidzianych dla konkretnego przypadku – co wprost wynikać ma z rezultatów przeprowadzanego badania i wniosków z niego wynikających.


20.03.2008

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2008 roku. Ilość miejsc na liście zgłoszeń ograniczona jest do 60 zespołów, z zastrzeżeniem że do dnia 15 kwietnia rezerwuje się 26 miejsc - po jednym dla każdej Komendy Miejskiej i Powiatowej z terenu województwa dolnośląskiego.
Zmuszeni jesteśmy także zawęzić adresatów zaproszenia na manewry tylko do zespołów PSP. W wyjątkowych sytuacjach po wcześniejszych uzgodnieniach z organizatorami mogą zostać przyjęte zgłoszenia innych jednostek ratowniczych.


19.03.2008

Informujemy, że kolejne VII Manewry Ratownictwa Medycznego odbędą się pod kryptonimem "WAKACJE" w dniach 11-13 czerwca.

Szczegółowych informacji udziela kpt. Jan Dalidowicz (tel. 602 432 793, mail: jan.dalidowicz@jrg1.jelenia-gora.pl )

Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres manewry.zapisy@jrg1.jelenia-gora.pl


LISTA ZGŁOSZONYCH ZESPOŁÓW

Jednostki PSP:

  1. KM PSP Jelenia Góra - JRG nr 1
  2. KM PSP Jelenia Góra - JRG nr 2
  3. KP PSP Strzelce Opolskie
  4. KP PSP Brzeg
  5. KP PSP Wołów
  6. KP PSP Oborniki Wielkopolskie
  7. CS PSP Częstochowa
  8. KM PSP Leszno
  9. KP PSP Lwówek Śląski
10. KP PSP Kamienna Góra
11. KP PSP Kłodzko
12. KP PSP Złotoryja
13. KP PSP Dzierżoniów - zespół nr 1
14. KP PSP Dzierżoniów - zespół nr 2
15. KP PSP Strzelin
16. KP PSP Środa Śląska
17. KP PSP Jawor
18. KP PSP Lubań
19. KP PSP Głogów
20. KP PSP Oława - JRG Jelcz-Laskowice
21. KP PSP Lubin
22. KP PSP Nysa
23. KP PSP Trzebnica
24. KM PSP Wrocław - JRG nr 1
25. KP PSP Kędzierzyn-Koźle
26. KP PSP Oleśnica
27. KP PSP Milicz
28. KP PSP Ząbkowice Śląskie
29. KM PSP Wrocław - JRG nr 9
30. KP PSP Świdnica - JRG Świdnica
31. KP PSP Świdnica - JRG Świebodzice
32. KP PSP Grodzisk
33. KM PSP Konin
34. KP PSP Kościan
35. KP PSP Ostrów Wielkopolski
36. KP PSP Nowy Tomyśl
37. KP PSP Środa Wielkopolska
38. KP PSP Pleszew
39. KP PSP Gniezno
40. KP PSP Wschowa
41. KP PSP Namysłów
42. KM PSP Legnica - zespół nr 1
43. KM PSP Legnica - zespół nr 2
44. KP PSP Bolesławiec
45. KP PSP Góra
46. KP PSP Świebodzin
47. KP PSP Zgorzelec

Pozostałe jednostki:

  1. OSP Wołczyn
  2. OSP Rydzyna
  3. OSP Byczyna
  4. OSP Ożarów Mazowiecki
  5. OSP JRS Warszawa
  6. OSP JRS Wrocław
  7. GOPR Grupa Karkonoska
  8. OSP Chmielno
  9. OSP Odrowąż


Aby otworzyć większą mapę w nowym oknie kliknij na obrazekMiejscem zgrupowania wszystkich zespołów przyjeżdżających na manewry "ZAKŁAD" jest siedziba JRG nr 1 w Jeleniej Górze znajdująca się przy ulicy Sokoliki 6.
Najłatwiejszy sposób dojazdu od strony Wrocławia, Strzegomia, Świdnicy, Bolkowa - jechać cały czas główną drogą (obwodnicą) na Szklarską Porębę i Zgorzelec. Po przejechaniu osiedla Zabobrze, pokonaniu estakady nad torami kolejowymi i minięciu po prawej stronie hipermarketu TESCO skręcić na światłach w lewo. Następnie jadąc główna drogą przejechać nad rzeką. Kolejne światła pokonać lekkim łukiem w prawo (drogą główną). Następne światła na wprost, a kolejne drogą główną czyli łukiem w lewo, ustawiając się za światłami na prawym pasie aby w obrębie kolejnych świateł pojechać łukiem w prawo. W ten sposób dojedziecie do czteropasmowej ulicy Wolności będącej główna arterią łączącą Centrum z Cieplicami. Od wjechania na ulicę Wolności pozostaje przejechanie nią w kierunku Cieplic dystansu 4100 m. Na wysokości salonu HUSQVARNA (po lewej stronie ulicy) znajduje się nad ulicą sygnalizacja świetlna charakterystyczna dla wyjazdów z remiz. Tam należy zjechać za salonem w lewo i wjechać na teren jednostki.
Najłatwiejszy sposób dojazdu od strony Legnicy i Złotoryi - po wjechaniu do Jeleniej Góry wjechać lekkim łukiem w prawo na obwodnicę (koło hipermarketu CARREFOUR). Po przejechaniu obwodnicą osiedla Zabobrze, pokonaniu estakady nad torami kolejowymi i minięciu po prawej stronie hipermarketu TESCO skręcić na światłach w lewo. Następnie jadąc główna drogą przejechać nad rzeką. Kolejne światła pokonać lekkim łukiem w prawo (drogą główną). Następne światła na wprost, a kolejne drogą główną czyli łukiem w lewo, ustawiając się za światłami na prawym pasie aby w obrębie kolejnych świateł pojechać łukiem w prawo. W ten sposób dojedziecie do czteropasmowej ulicy Wolności będącej główna arterią łączącą Centrum z Cieplicami. Od wjechania na ulicę Wolności pozostaje przejechanie nią w kierunku Cieplic dystansu 4100 m. Na wysokości salonu HUSQVARNA (po lewej stronie ulicy) znajduje się nad ulicą sygnalizacja świetlna charakterystyczna dla wyjazdów z remiz. Tam należy zjechać za salonem w lewo i wjechać na teren jednostki.
Najłatwiejszy sposób dojazdu od strony Zgorzelca
- po wjechaniu do Jeleniej Góry na rondzie zjechać drugim zjazdem (kierunek Wrocław) i dojechać do pierwszego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, na którym należy skręcić w prawo. Dalej jechać główna drogą do kolejnego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, na którym należy także skręcić w prawo ustawiając się za światłami na prawym pasie aby w obrębie kolejnych świateł pojechać łukiem w prawo. W ten sposób dojedziecie do czteropasmowej ulicy Wolności będącej główna arterią łączącą Centrum z Cieplicami. Od wjechania na ulicę Wolności pozostaje przejechanie nią w kierunku Cieplic dystansu 4100 m. Na wysokości salonu HUSQVARNA (po lewej stronie ulicy) znajduje się nad ulicą sygnalizacja świetlna charakterystyczna dla wyjazdów z remiz. Tam należy zjechać za salonem w lewo i wjechać na teren jednostki.


INFORMACJE O POPRZEDNICH MANEWRACH

EDYCJA 3               EDYCJA 4               EDYCJA 5               EDYCJA 6


strona główna

aktualności

porady

galeria

działania

grupa

kontakt

forum